Пране на мокети в хотелите

Пране на мокети в хотели и хотелски вериги от фирма „Видатекс“. Ние обслужваме някои от най-големите хотелски вериги в София и страната и се гордеем с това.

Днешната тема в блогът на фирма „Видатекс“, където основната тема е почистването, къде и какво правим, как вършим своята работа, е за хотелите и почистването на мокети в хотелите.

Пране на мокети

Термините пране на мокети и почистване на мокети се използват с почти едно и също значение в разговорния език, но има разлики. Заради различното ниво на замърсяване се използват различни методи. За пране на мокети при много силно замърсен мокет най-ефективния начин е чрез метода на екстракция. С този метод се достига в дълбочината на тъканта на настилката.

Как работи екстракцията при пране на мокети?

Впръсква се разтвор на вода и препарат и се изсмуква, като така се постига перфектно почистване на мокета. Ако не разполагате с толкова време има и друг ефективен метод за почистване – полу-сухо пране. При този метод почистването е с повърхността на мокета и времето за съхнене е изключително кратко (около 40 минути).

Машини за почистване на мокети и пране на мокети

машинно пране на мокети
машина за пране на мокети

Разполагаме с машини, за почистване на мокети от малък, среден и висок клас:

  • за почистване на локални петна използваме малки машини;
  • средния клас машини са подходящи, за почистване на мокети от 50 до 200 кв./м., като с нея се постига почистване на мокети от 60-80 кв. м /час. Лесни са за пренасяне и обслужване в офиси и домове;
  • високият клас техника е предназначена за средно големи и големи площи с мокети от 250 кв.м до няколко хиляди квадратни метра и имат производителност от 200 – 250 кв./час в зависимост от условията.

Използваме най-съвременни методи за пране на мокети, като полусухото пране, чиято технология е следната: 

  1. Прахосмукиране на мокетите: изсмукването с прахосмукачка е съществена и незаменима част от подготовката на Encap метода. Чрез този процес се извлича голяма част праховите частици, които се абсорбират и задържат в мокетите. Почистването се извършва от двумоторни роторни прахосмукачки.
  2. Предварително третиране на петна: този процес се прилага когато ситуацията или замърсяването го изисква. Може и да бъде пропуснат, тъй като голяма част от петната биват премахнати при самия процес на работа, благодарение на препарата и машината.
  3. Encapsulation: впръскване на специализиран препарат и едновременно втриване в дълбочина на мокета посредством професионална орбитална машина. При контакт с мръсните частици, разтвора ги обвива и ги кристрализира в твърди частици щом изсъхне.

Предимства на Encapsulation метода:

  • Кратко време за съхнене – мокетите ще бъдат сухи и помещенията готови за ползване за по-малко от 1 час;
  • Удължаване живота на комерсиалните мокети в офиси и хотели, което от своя страна спестява средства на собствениците на бизнес в дългосрочен план;
  • Запазва мокетите по-дълго време чисти след почистване.

Случвало ли ви се е след почистване всичко да изглежда добре, но само след няколко дни, когато мокета изсъхне напълно всички петна а и нови да се появят наново? При Encap метода няма такава опасност благодарение на препаратите, които използва.

  • Значително по-евтин метод на почистване за разлика от Екстракцията. Това се постига благодарение на по-добрата ефективност на сухото пране спрямо изпирането чрез екстракця;
  • Безшумен метод на почистване. С него може да се работи на места където процеса на работа е непрекъснат и няма как да се прекрати, за почистване на помещенията. Подходящ е за кол центрове, хотели, казина и други бизнеси с постоянно присъстващ персонал.

Пране на мокети в хотели

По същество нашата работа е за почистване на хотели, като извършваме това, което умеем най-добре и за което сме оборудвани – пране на мокети с голяма площ и то бързо.

Всеки хотелски комплекс би трябвало да има предварително подготвен план-график, за почистването на настилките (пране на мокети). В повечето случаи хотелите почистват (изпират) мокетите по времето, когато са най-малко заети. В тези спокойни периоди се извършва основно пране на мокетите.

Това обаче е крайно недостатъчно, за един средно натоварен хотел, защото настилките се занемаряват, което прави последващото им почистване по-трудно. Препоръчително е изпиране на мокетите и през останалото време на годината, а ние можем да правим това бързо дори в натоварените периоди.

почистване на хотели

Технологиите са развити до такава степен, че един мениджър не би трябвало да се притеснява от сезона навън. В зависимост от вида на мокета, замърсяването и времето за съхнене има няколко варианта за пране на мокета, когато се касае за почистване на хотели.

Write a Comment

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *