Пране на мокети с традиционен и нов метод за почистване

Пране на мокети с традиционен и нов метод за почистване – днес ще разгледаме двата метода, за почистване на мокети, които използваме във фирма „Видатекс“.

Ние във фирма „Видатекс“ усвоихме и нов метод за България, за успешно пране на мокети. Той има много предимства, но кои са те? Прочетете в днешния материал, желаем ви приятно четене.

Абонаментно почистване на мокети с традиционен метод

Запознайте се с услугите ни за абонаментно почистване с пране на мокети за офиси. Ние предлагаме изгодни договори за абонаментно почистване на хотели и офиси в град София. За абонаментно почистване при услугата за пране на мокети при много силно замърсен мокет най-ефективния начин е чрез метода на екстракция. С този метод се достига в дълбочината на тъканта на настилката.

пране на мокети
абонаментно почистване

Как работи екстракцията при пране на мокети?

Впръсква се разтвор на вода и препарат и се изсмуква, като така се постига перфектно почистване на мокета.

Ако не разполагате с толкова време има и друг ефективен метод за почистване – полу-сухо пране. При този метод почистването е с повърхността на мокета и времето за съхнене е изключително кратко (около 40 минути).

„Видатекс“ има сключени договори за абонаментно почистване с някои от фирмите използващи най-големи офис площи в София и страната.

Машини за почистване на мокети и пране на мокети

Разполагаме с машини, за почистване на мокети от малък, среден и висок клас:

  • за почистване на локални петна използваме малки машини;
  • средния клас машини са подходящи, за почистване на мокети от 50 до 200 кв./м., като с нея се постига почистване на мокети от 60-80 кв.м /час. Лесни са за пренасяне и обслужване в офиси и домове;
  • високият клас техника е предназначена за средно големи и големи площи с мокети от 250 кв.м до няколко хиляди квадратни метра и имат производителност от 200 – 250 кв./час в зависимост от условията.

Пране на мокети с нов метод

Новият метод за пране на мокети е известен като Encapsulation. Този метод за почистване е възникнал през 90-те година на 20-ти век в САЩ. Той се базира основно на препаратите, които се използват за почистване. Това са специално създадени за целта препарати, които след нанасянето им на повърхността и втриването във вътрешността на мокети обгръщат мръсните частици и ги кристализират веднага щом изсъхнат.

В последствие, за да бъдат извлечени от настилката, те биват абсорбирани от специални микрофибърни падове и изсмукани със специализирани роторни прахосмукачки.

Технологични стъпки на почистване:

  1. Прахосмукиране на мокетите: изсмукването с прахосмукачка е съществена и незаменима част от подготовката на Encap метода. Чрез този процес се извлича голяма част праховите частици, които се абсорбират и задържат в мокетите. Почистването се извършва от двумоторни роторни прахосмукачки.
  2. Предварително третиране на петна: този процес се прилага когато ситуацията или замърсяването го изисква. Може и да бъде пропуснат, тъй като голяма част от петната биват премахнати при самия процес на работа, благодарение на препарата и машината.
  3. Encapsulation: впръскване на специализиран препарат и едновременно втриване в дълбочина на мокета посредством професионална орбитална машина. При контакт с мръсните частици, разтвора ги обвива и ги кристрализира в твърди частици щом изсъхне.

Encapsulation метода. Полусухо пране ли е?

Предвид факта, че този метод използва в пъти по-малко вода от стандартните методи на пране като Екстракция и Шампониране с дискова машина се счита за Low-Moisture-Cleaning метод на пране. Времето за съхнене на мокетите след почистване е едва 30 до 45 минути.

Това го прави изключително подходящ за сгради с голям и интензивен трафик на хора.

 

Comments for this post are closed.