Професионално почистване на хотели
Основните проблеми при поддръжката на мокетите в хотела са: краткото време за съхнене, липсата на обучени специалисти и грешен подход за почистване на мокетите, вижта повече за почитване на хотели.
Технологиите са развити до такава степен, че един мениджър не би трябвало да се притеснява от сезона навън. В зависимост от вида на мокета, замърсяването и времето за съхнене има няколко варианта за пране на мокета, когато се касае за почистване на хотели.
Всеки хотелски комплекс би трябвало да има предварително подготвен план-график, за почистването на настилките (пране на мокети). В повечето случаи хотелите почистват (изпират) мокетите по времето, когато са най-малко заети. В тези спокойни периоди се извършва основно пране на мокетите.
Това обаче е крайно недостатъчно, за един средно натоварен хотел, защото настилките се занемаряват, което прави последващото им почистване по-трудно. Препоръчително е изпиране на мокетите и през останалото време на годината, а ние можем да правим това бързо дори в натоварените периоди.
При много силно замърсени мокети най-ефективния начин е чрез метода на екстракция. Чрез този метод се стига в дълбочина на настилката и перфектно почистване на мокета. Благодарение на технологиите в които сме инвестирали, във „Видатекс“ този метод е изключително бърз и времето на съхнене е кратко (около 2 – 3 часа).
Write a Comment